Czy myślisz czasem nad tym co by było gdyby pewne rzeczy w Twoim życiu potoczyły się inaczej…? Znając teraźniejszość, niejedną rzecz z przeszłości być może chciałoby się zmienić, aby sprawy potoczyły się nieco inaczej. Jednak pewna ze złotych myśli brzmi „niczego nie żałuj, idź przez życie i go doświadczaj…”
Nie dopuść do sytuacji w której jedna zwykła, codzienna sytuacja może zmienić wiele. Mowa o sytuacjach tak prozaicznych jak wizyty w gabinetach: kosmetycznych, stomatologicznych, chirurgicznych

Chcąc zachować młodość i zdrowy wygląd chodzimy do salonów kosmetycznych, poddając się pielęgnacjom twarzy, dłoni, stóp, ciała… Czy zastanawiasz się jednak nad tym, że narzędzia zabiegowe używane w gabinetach, mogą być źródłem zakażenia groźnymi chorobami?

Bezpieczeństwo

Wszystkie zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych wymagają kontaktu ze skórą. To nie tylko mikrodermabrazje czy zaawansowane zabiegi medycyny estetycznej (np. botoks), na które zdecydują się tylko wybrane klientki. To głównie proste i popularne usługi, będące podstawową pielęgnacją dla kobiety, takie jak manicure i pedicure. To samo dotyczy zabiegów u stomatologa: tutaj następuje bezpośredni kontakt narzędzi zabiegowych z krwią pacjenta.

Zanim wybierzesz gabinet i zarezerwujesz termin, zapytaj o sterylizację narzędzi. Każde z nich, a szczególnie te które mają kontakt z twoją skórą i krwią, muszą być jałowe! Na używanych narzędziach gromadzą się bakterie i wirusy, w takim przypadku można zakazić się poważną chorobą.

Gabinet do którego się wybierasz musi mieć autoklaw, czyli sterylizator do narzędzi. To urządzenie, które sterylizuje cążki, pęsety, wiertła, dłutka i inne narzędzia zabiegowe. Nigdy nie wiesz, kto był w gabinecie przed tobą, a dzięki sterylizatorowi masz pewność, że wszystkie zarazki zostały usunięte. Czy zastanawiasz się czasem skąd biorą się zakażenia takimi chorobami jak na przykład żółtaczka…? Zwracaj uwagę skąd brane są narzędzia używane podczas zabiegu, najlepiej jeśli na Twoich oczach wyjmowane są z autoklawu.

Niektóre z tych urządzeń są ciche i tak eleganckie, że nieraz stoją w zasięgu wzroku klienta. Poszukaj gabinetu kosmetycznego z takim sterylizatorem i korzystaj z jego usług, nawet jeżeli będzie cię to kosztowało więcej czasu lub dłuższy dojazd. Chodzi o Twoje zdrowie.
Pamiętaj też że kosmetyczka wykonująca zabieg powinna mieć skończone szkolenia lub kursy związane z jej specjalizacją, a także kilka lat doświadczenia. Sprawdzaj opinie o danym gabinecie w internecie.